Výstava ručních prací a sbírek

Ve dnech 18. – 20.11. 2016 v odpoledních hodinách se v Kulturním domě ve Vřesníku konal již II. ročník ,,Výstavy ručních prací a sbírek“.

K vidění zde byly nádherné kousky, které zaplnily celý náš kulturní sál. Kdo se přišel podívat, tak udělal dobře, protože některé krásné věci byly k vystavení, jak pro potěchu oka, tak i na prodej. Co se u nás vystavovalo a hlavně, kdo byli aktéři těch skvostných věcí??

Vystavovatelé:

p. Milena Kvášová – vyšívané obrázky krajin, zvířat, dopravních prostředků, aj.. P. Lenka Šebelová – vyšívané obrazy zvířat, krajin, květin, ,,Dívka s růžemi“, ubrusy, vánoční ponožka, aj. MUDr. Zora Trtíková – patchwork – v barvě modré a červené – polštářky, kabelky, peněženky, kosmetické taštičky, aj. P. Martina Kopicová – patchwork – klobouky, tašky, přehozy, aj. P. Jana Loskotová – keramika – zvířata, stromy, domy, aj. P. Milena Urbánková – paličkování – motýl, ryba, strom + keramika – srdce, sova, aroma lampy, aj. Slečna Kristýna Vacková – kreslené a malované obrázky + portréty, linoryt, aj. P. Ivana Svobodová – perníčky různých tvarů. P. Renata Honzlová – svícny, adventní věnce, aj. P. Luboš Vávra st. – různé pivní půllitry; p. Petr Švec – různé druhy sekyrek; p. Pavel Novák – krabičky od sirek (asi 2500ks) + pivní tácky – z Čech, ale i z mnoha jiných zemí, např. z Kuby, Albánie, Číny, USA, Indie, aj.; p. Pavel Kopic st. – trofeje, kožešiny; p. Miroslav Kloc – vyřezávané obrázky a sošky většinou z lipového dřeva, např. Socha Svobody, ptáci na stromě, sekyrky, orel, aj. + staré bankovky z dob Rakouska – Uherska až po dnešek. Šikovných vystavovatelů bylo mnoho, pokud jsem na někoho zapomněla, tak se moc omlouvám!!! Výstava byla opět unikátní a všem moc děkujeme za jejich nádherné věci, které si nenechali pro sebe doma ve skříních, ale podělili se o svoje ,,umělecká díla“ s námi. Moc děkujeme i všem, kdo se přišli podívat a přispěli dobrovolným vstupným (4800,-Kč), které bude použité na nákup náhradní ozvučovací aparatury, která nám byla v létě odcizena. Dále také organizátorům, kteří si na celý víkend udělali čas. Již nyní se těšíme na příští ,,Výstavu ručních prací a sbírek.“

L.V.

Foto ve fotogalerii.