Vřesnická nakládačka 2018 – 12. ročník

Již je tady opět poslední sobota v říjnu, tedy termín vřesnického zápolení o nejlepší domácí nakládané okurky.

V letošním roce 2018 a v předvečer stoletého výročí založení republiky se sešlo kulatých dvacet vzorků okurek. Kromě toho ještě nesoutěžní čtyři vzorky nakládaných ačokčí, které se vyznačovaly říznou pálivostí. Večerem nás provázela country kapela Skaláci z Humpolce. Scénář soutěže byl obvyklý, tedy všichni návštěvníci mohli ochutnat kolečko z každého vzorku, ale i více a potom dle svého posouzení napsali na lístek číslo nejlepšího vzorku a vhodili do klobouku. Pořadatelé potom sečetli hlasy a tak vznikl vítěz. V letošním roce se představily mimořádně kvalitní vzorky a tak bylo nutno pořadí od druhého až do sedmého místa stanovit ještě druhým kolem, protože šest vzorků obdrželo v prvním kole stejný počet hlasů.

Soutěž letos ovládl favorit, držitel několika předchozích úspěchů a to Urbánkovi z Humpolce. Byli jsme letos poctěni i návštěvou profesionálního zelináře z Moravy, který se umístil na třetím místě a velmi dobře se vyjádřil ke kvalitě soutěžních exponátů. Jako bonus nám přivezl kbelík naložených láčenek, které jsme také ocenili pochvalou a pochutnali si na nich.

Otrlí jedinci po soutěži ochutnávali pálivé ačokči.

V letošním ročníku potěšila pořadatele i účastníky písemná zdravice starosty města Znojma, kdy sděluje,že se dověděl o našem okurkovém klání a je velmi potěšen, že propagujeme typický produkt jihomoravského kraje.

Pořadí soutěže Okurkyáda 2018 ve Vřesníku :

  1. Urbánkovi z Humpolce
  2. Lenka Kubíčková ze Vřesníka
  3. Pavel Blanar z Hrádku u Znojma
  4. Tomáš Horký z Brna
  5. Loukotovi ze Vřesníka
  6. Petr Moravec z Hněvkovic
  7. Tomáš Aldorf z Pelhřimova

Prvních pět soutěžících obdrželo diplomy a drobné suvenýry a první tři keramické poháry od Káji Dvořáka z Bechyně.

Večer se překlopil přes půlnoc a zodpovědnější jedinci se chystali na úpravu zimního času posunutím svých hodin zpět.

 

Foto z akce ve fotogalerii.

 

dopis_znojmo